Úvodní strana > Závod >

CYKLO HANDY MARATON 2019

CYKLO HANDY MARATON

Ve dnech 29.7. - 3.8.2019 se účastníme jednoho z největších  charitativních projektů v ČR - CYKLO HANDY MARATONU. V závodním teamu zde fungují společně zdraví a postižení sportovci.

 

  • 2222 km za 111 hodin

Jedná se o teamový štafetový nonstop cyklistický závod. Každý team má jednoho člena s postižením (držitel
karty ZTP či ZTP/P). Maraton je dlouhý 2222km a časový limit pro jeho zdolání je pouhých 111 hodin. Závod vede kolem celé ČR, Polskem a mine několik rehabilitačních zařízeních. Start i cíl jsou v Praze. 3.8. 2019 proběhne slavnostní zakončení a vyhlášení všech zúčastněných teamů. Tento závod má obrovskou mediální podporu a účastní se ho v rolích závodníků, pomocníků a organizátorů stovky lidí.

 

  • Pomoc handycapovaným

Účastí na Cyklo Handy Maratonu bychom chtěli pomoci postiženému členu teamu Dušanovi Stuchlíkovi a patronce teamu Markétě Štěpančicové. Našim cílem je motivovat je v jejich boji s nepříznivým osudem, zapojit je celoročně do dalších projektů a díky finanční podpoře umožnit potřebnou léčbu, rehabilitaci a materiální zabezpečení nutné pro jejich život.


Abychom náš cíl splnili, musíme zajistit vše potřebné pro naši účast v závodě a sehnat co nejvíce finančních prostředků, které chceme věnovat právě těmto dvěma lidem. Rádi bychom pro každého obstarali částku alespoň 50.000 korun.

 

DUŠAN STUCHLÍK , člen teamu

Bývadusan2lý adusan1ktivní sportovec, horský vůdce, dlouholetý specialista Hudysportu a především skvělý člověk a bojovník s osudem. Po rakovině a chemoterapii mu byla diagnostikována také roztroušená skleróza v progresivní formě, která ho v roce 2015 upoutala na invalidní vozík. Postupně přestávají fungovat další části těla, ale Dušan se nevzdává. Jelikož chce stále sportovat, potřebuje na pohyb po jeho oblíbených Jizerkách speciální vozík s přídavným elektrickým pohonem, na který bychom chtěli tímto projektem pro něj získat finanční prostředky. Jsme rádi, že se stal členem našeho teamu a pomůže nám ujet trať závodu na "samo-domo" upraveném vozíku.

 

MARKÉTA ŠTĚPANČICOVÁ, patronka

marketa 1Markéta trpí prakticky neviditelnou, ale zatím nevyléčitelnou nemocí - cystickou fibrózou. Je to onemocnění, které postihuje především dýchací cesty a její léčba je velmi časově i finančně náročná. Lidé postiženi tímto onemocněním potřebují pro svůj život speciální inhalátory, jejichž pořízení a provoz jsou často z ekonomických důvodů nedostupné. A právě tímto bychom chtěli Markétě pomoci. „Jsem maminka dvouletého chlapečka, který je pro mě celý svět. Je pro mě těžké si přiznat, že můj malý syn má lepší fyzičku, než já. Snažím se na maximum, ale občas mu zkrátka nestačím. Je velice náročné, když kvůli nemoci musím strávit měsíc v nemocnici a nevidět ho.“

 

  • Jak pomoci?

Nejvíce nám pomůžete jakýmkoliv finančním příspěvkem na bankovní účet spolku IRONPEOPLE: 2101213581 / 2010. Na tento finanční příspěvek jsme připraveni vám poskytnout potvrzení a smlouvu, jak budou tyto prostředky využity. Jako variabilní symbol použijte prosím 1112019.

Uvítáme i materiální pomoc, která nám pomůže snížit náklady na účast v závodu. Jde například o doprovodné vozy potřebné pro přepravu závodníků a kol, úhradu pohonných hmot, potřebujeme doprovodné řidiče, atd.
Celkový rozpočet týmu je cca 150.000 Kč, v kterých je zahrnutý příspěvek pro Dušana a Markétu.

 

  • Co nabízíme?

- Uveřejnění názvu firmy či jména na www.ironpeople.cz
- Uvádění partnerů v komunikaci k této akci
- Umístění loga na našich dresech, oblečení a doprovodných vozidlech (uzávěrka 30.6.2019)
- Pozvání na slavnostní zakončení závodu
- Pozvání na předání finančních prostředků našim patronům
- Dobrý pocit z pomoci lidem, kteří to potřebují

 

"IRONPEOPLE - pomáháme plnit sny lidem s handycapem"

 

Abychom Vám mohli nabídnout kvalitní služby a pokročilé funkce, využíváme cookies. Prohlížením tohoto webu s tímto souhlasíte.